Nogometni klub Turnišče - z vami že več kot 75 let!

Poraz v Murski Soboti

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

mura turnisce2015Zadnji oktobrski dan nas je čakalo gostovanje pri NK Muri iz Murske Sobote, na katerega smo se odpravili dokaj oslabljeni saj sta zaradi kazni rumenih kartonov manjkala Recek in Mujdrica. Z malo bolj zaprto postavitvijo je trener hotel preprečiti Muri, da bi prihajala do priložnosti, medtem, ko bi mi poizkušali preko hitrih protinapadov ogroziti njihova vrata.

Že v 10. minuti pa hladen tuš, ko se po lepi podaji Atanasova iz sredine terena, sam pred vratarjem Lebarjem znajde Poredoš in Muro popelje v vodstvo. Tivadar bi lahko že v naslednji minuti, ko se je sam znašel pred vratarjem izzid izenačil a je žoga zletela preko vrat. Mura je narekovala tempo igre in bila ves čas podjetnejšna in konkretnejša a vse do 28.minute ni povišala vodstva. V 28.minuti pa napako naše obrambe izkoristi Karas in rezultat povišana 2:0. S tem rezultatom sta ekipi odšli na odmor. V drugi polčas smo krenili podjetneje a si kaj več kot nekaj polpriložnosti nismo uspeli pripraviti. Na drugi strani pa so tudi domačini imeli nekaj polpriložnosti in eno lepo priložnost a je naš vratar bil na mestu. Trener Koveš je pozkušal z menjavami spremeniti potek igre a brez uspeha. Karas v 83.minuti zadeva za 3:0 in s tem postavi tudi končni rezultat. Tokrat je bil nasprotnik boljši, našim fantom pa tokrat nemoremo nič očitati, želja je bila prisotna, borili so se, mogoče bi bilo kaj drugače če bi imeli poleg Šemena še katerega razpoloženega igralca. Glave gor, do konca so še trije krogi, v igri je še 9 točk, poizkušati nabrati čimveč točk in prezimiti čim višje na lestvici. Nasprotniki do konca jesenskega dela so Bakovci (doma), Grad (v gosteh), ter Polana (v gosteh).
NK Turnišče se zahvaljuje kolektivu restavracije Zvezda iz Murske Sobote za odlično pogostitev po tekmi.