Nogometni klub Turnišče - z vami že več kot 75 let!

Zmaga na zadnji domači tekmi

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

turniscebakovci2015Cilj pred zadnjo domačo tekmo je bil jasen, osvojiti vse tri točke in to nam je na koncu tudi uspelo. Prvih 20 minut tekme proti Bakovcem bo šlo hitro v pozabo saj ekipi nista pokazali nič od nogometa. Po slabi igri v prvih 20 minutah se je naša ekipa vendarle zbrala in nato začela prihajati do priložnosti. Najlepšo priložnost je zapravil Zelko ko je z dobrega metra streljal preko vrat.

Naslednjo lepo priložnost je zapravil Recek oz. bolje rečeno njegov prosti strel je ubranil danes odlični gostujoči vratar Litrop. Gostje so si v prvem polčasu pripravili le eno pravo priložnost a je strel Kotnika z glavo za las zgrešil cilj. Naslednjo lepo priložnost domače ekipe je zapravil Šemen oz. je bil gostujoči vratar spet na mestu. Polčas se je kljub lepim priložnostim končal z začetnih 0:0. V drugi polčas krenemo konkretnejše kar se nam je obrestovalo že v 48 minuti ko Šemen lepo prodre po desni strani in nato poda pred gol , kjer je Zelko žogo le še pospravil v mrežo za vodstvo 1:0. Priložnost za povišanje rezultata je imel Lutar a mu njegov "lob" vratarja ni najbolje uspel. Najlepšo priložnost je zapravil Recek, po lepi globinski podaji je sam krenil proti vratarju a si je v ključnem trenutku dal predolg "pas" in vratar gostov je žogo uspešno izbil, ostalo je pri rezultatu 1:0. Gostje bi lahko izid izenačili po strelu z desne strani a je vratar Kelenc strel ubranil. Vodstvo bi lahko povišal Zelko a je njegov strel s kakih 12-13 metrov, Litrop ubranil. Gostje so zadnje minute pritiskali a nesupešno, sledil je kontra napad v katerem je bil Koren, ki je malce prej vstopil v igro, nepravilno oviran v 16-metrskem prostoru in sodnik pokaže na belo točko. Zanesljiv izvajalec 11-metrovke je bil kapetan Horvat, ki rezultat poviša na končnih 2:0. Tokrat bi lahko tekmo dobili še z višjim rezultatom , priložnosti je bilo več kot dovolj, namesto tega smo trepetali vse do konca, no na koncu se je vse srečno končalo. Vse tri točke zasluženo ostajajo doma, sedaj se je treba pripraviti za gostovanje v Gradu in se iz tega gostovanja vrniti s pozitivnim rezultatom . Vabljeni v Grad v nedeljo 15.11 ob 14:00 podpirat naše fante. Lep športni pozdrav. ZAPISNIK, MEDIJI O NAS