Nogometni klub Turnišče - z vami že več kot 75 let!

Osvojili Grad

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

gradJesenski del prvenstva se počasi bliža koncu, naša ekipa pa še pridno nabira točke. Z gostovanj iz Grada smo se zadnja leta vračali praznih rok, tokrat smo bili trdno odločeni prekiniti ta niz slabih rezultatov, ter se vrniti s polnim izkupičkom v Turnišče. Na gostovanje smo se odpravili oslabljeni, saj sta manjkala pomembna člana ekipe in sicer Horvat, ter Tivadar, tako da je trener bil primoran malce spremeniti ekipo. V srečanje smo krenili odločno in že v 5 minuti prišli do priložnosti po hitrem protinapadu a Zelko ni bil dovolj natančen.

Do naslednje priložnosti smo prišli dokaj slučajno, saj je ob predložku Zelka, žoga zadela vratnico in nam tako preprečila zadetek, tekla je 12 minuta. Nato so do prišli tudi domačini, prva se jim je ponudila v 15 minuti iz prostega strela, ki ga je odlično izvedel Škafar, veselje pa mu je preprečil Kelenc ki je odlično posredoval in strel ubranil. Naslednji ki je pozkušal premagati našega vratarja je bil Kolmanko s strelom iz 20-25 metrov a brez uspeha, saj je Kelenc strel ubranil. Zelko se je v 27 minuti sam znašel pred vratarjem a predolgo okleval, tako da je uspešnejši v tem dvoboju bil domači vratar. Vse do konca polčasa smo nato spremljali boj na sredini igrišča in brez priložnosti. V zadnji minuti prvega polčasa pa smo si priigrali 4 zaporedne kote, ki pa jih nismo realizirali oz.bolje rečeno , domača obramba je vedno bila na pravem mestu. Najlepšo priložnost ob teh kotih je imel Šemen , ki pa mu je zadetek ob strelu z glavo preprečil domači branilec ki žogo izbije. V prvem polčasu smo spremljali dinamično srečanje s priložnostmi na eni in drugi strani ki pa niso privedle do zadetkov. Začetek drugega polčasa je bil bolj miren in brez priložnosti. Prvo priložnost smo videli v 58 minuti po hitrem protinapadu, ko je Tompa streljal a je strel bil preslab za vratarja Kelenca. Naša ekipa je prvič zapretila v 65 minuti, ko iz strani pred vratarja pride Šemen , ki pa se namesto strela na gol odloči za povratno podajo na rob 16-metrskega prostora , kjer pa ni bilo nobenega našega igralca. Lutar je 67 minuti poizkušal s strelom ki pa je bil prešibak da bi premagal domačega vratarja. V 69 minuti prekršek za našo ekipo, žogo si nastavi Recek ki nato pošlje lep predložek v 16-metrski prostor, kjer je najvišji Jakšič, ki s strelom z glavo premaga domačega vratarja za naše vodstvo. Sledila je scena v 74 minuti, ki jih neradi vidimo na igriščih. Zelko si je dal žogo v prostor, na njega pa je grobo štartal Sagadin in ga pri tem poškodoval, sodnik pa mu je ob tem pokazal le "RUMENI KARTON"!?!?!?. Vsem je malce zavrela kri, še najbolj trenerju ki se ni mogel sprijazniti s to sodniško odločitvijo, kar pa je privedlo do tega da ga je sodnik odstranil iz klopi za rezervne igralce. Poškodovanega Zelka je zamenjal Prša, pred nami pa je bilo še težkih 13 minut do konca tekme. Igralci Grada so jalovo napadali in si resnejše priložnosti vse do konca tekme več niso priigrali, ostalo je pri rezulatu 0:1 in točke gredo v Turnišče. Tokrat je zmagalo srce velko varaško,kot igralci radi rečejo. V nedeljo je pred nami še zadnje dejanje jesenskega dela in sicer gostovanje v Polani. Vabljeni v čim večjem številu. Lep športni pozdrav. ZAPISNIK