Nogometni klub Turnišče - z vami že več kot 75 let!

Jesenski del sezone končali s porazom

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

polana turnisce2015S tekmo s Polano smo končali jesenski del prvenstva, nažalost s porazom. Že od samega začetka se naša ekipa ni najbolj znašla na malem igrišču v Veliki Polani in enostavno niso razvili svoje prepoznavne igre. Prvo priložnost za Turnišče je imel Šemen v 14 minuti, ki pa je z nekje 20 metrov streljal mimo gola.

Za Polano je prvi zapretil Dezso iz prostega strela a ni bil dovolj natančen, tekla je 17 minuta. V 22 minuti je do priložnosti spet prišla Polana a je Kelenc strel z glavo ubranil. Že v naslednji minuti smo bili primorani izvesti prvo menjavo, poškodoval se je Recek, namesto njega je v igro vstopil Lazar. Polana bi skoraj povedla v 38 minuti, toda Nemec je pravočasno izbil žogo z golove črte in jim preprečil veselje. Prvi polčas se je končal z rezultatom 0:0, spremljali smo pa večinoma igro na sredini igrišča. V polčasu smo bili primorani izvesti še drugo menjavo, poškodovanega Lutarja je zamenjal Koren. Polana je v 46 minuti sicer dosegla gol, ki pa je bil iz prepovedanega položaja in ostaja 0:0. Vori zapreti iz prostega strela s 30 metrov v 50 minuti, žoga zleti preko vrat. V 55 minuti spet strel Vorija , ki pa ni bil natančen in žoga konča mimo desne vratnice. Ključen trenutek tekme, vsaj po moji oceni, se je zgodil v 63 minuti , ko je bil Zelko tik pred strelom na prazna vrata a ga je vratar potegnil nazaj, sodnikova piščalka ostane na začudenje vseh nema. Od te situacije naprej smo spremljali živčno srečanje, komentirala se je vsaka sodniška odločitev in tudi od igre ni bilo več kaj dosti. Polana nato povede z 1:0, strelec Žalik Samo, ki z lepim strelom premaga našega vratarja. V 90 minuti smo videli tudi rdeči karton na strani domače ekipe, dobil ga je kapetan Žalik, verjetno je to sodnik kompenziral z dogodkom iz 63 minute, saj prekršek ni bil za rdeč karton. To je bilo eno tistih srečanj na katerih bo en sam zadetek odločal o zmagovalcu, tokrat ga je na našo žalost dosegla ekipa Polane. Od vas se sedaj poslavljamo do začetka spomladanskega dela, o vseh novostih v klubu vas bomo obveščali preko spletne strani , ter preko Facebooka. Lep športni pozdrav UO NK Turnišče. ZAPISNIK IN SLIKE