Nogometni klub Turnišče - z vami že več kot 75 let!
Previous Next

Do zaslužene točke!

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Prvenstvo v 3. SNL počasi prehaja v zaključno fazo in tokrat smo se pomerili z ekipo Rakičana, ki se še krčevito bori za obstanek v ligi. Da je pred nami težka tekma je nakazala že začetna postavitev. Igralci NK Rakičan so se postavili sila obrambno in priložnosti čakali preko protinapadov. Žogo smo imeli večino časa v naših nogah.

Priigrali smo si tudi nekaj priložnosti a v zaključkih akcij nismo bili zbrani oziroma dovolje učinkoviti. Sledila je kazen v 20. minuti, ko gostje iz proti napada pridejo do enajstmetrovke, ki jo je dosodil stranski sodnik, zanesljiv izvajalec je bil Godvajs. Poizkušali smo še naprej doseči zadetek, toda streli Lutarja, Receka in Korena, žal niso končali za hrbtom vratarja gostov. Kot pravi rek »kdor ne da , ga dobi «, se je tokrat spet izkazal za resničnega, saj gostje po lepi povratni podaji, pridejo do povišanja vodstva v 42.minuti, strelec zadetka Gerendaj. Vodstvo gostov iz Rakičana  z rezulatom 0:2 je bil hkrati rezultat prvega polčasa. V drugi polčas smo krenili na vse ali nič in goste stisnili na svojih 20 metrov, toda brez pravega zaključnega strela. Tekla je 59.minuta, ko nam je vendarle uspelo rezultat znižati, saj je ob lepem predložku Horvata z roba 16-metrskega prostora na drugi vratnici Koren žogo zabil pod prečko. Sledila je prva menjava na domači strani, iz igre je odšel Koren Aleš, v igro pa vstopil starejši od bratov Koznicov in poživil igro v napadu. Sledila je popolna ofenziva, toda streli domačih igralcev so večinoma končali preko ali mimo vrat. Nato pa končno zasluženo izenačenje v 83.minuti, ko Recek s prefinjenim strelom izid izenači. Dve minuti pozneje pa je »match žogo« za popoln preobrat in verjetno tudi za zmago zapravil Lutar oz. bolje rečeno , njegov strel po tleh je bil premlačen za vratarja gostov in ostalo je pri rezultatu 2:2. S pristopom smo lahko zadovoljni, z malo več zbranosti v napadu bi lahko tekmo brez težav dobili. Omeniti velja, da smo tudi tokrat odigrali močno oslabljeni in zato je priložnost v napadu dobil tudi vratar Lebar, ki je celotno srečanje odigral na zadovoljivem nivoju. Do konca je v igri še kar nekaj točk , treba je iti iz tekme v tekmo in iz vsake iztržiti čimveč.